Víťazom memoriálu Branislava Bažányho domáce družstvo.

Prvý ročník memoriálu Branislava Bažányho je už minulosťou. Medzinárodneho turnaja sa zúčastnili 4 družstvá, nemecký BBA SSC Karlsruhe, český BCM Orli Prostějov, slovesnkými zástupcami boli MBK Victoria Žilina a domáci BBC Banská Bystrica. Hneď v prvý deň turnaja dve družstvá zvíťazili a dve družstvá prehrali svoje zápasy. V nedeľu sa odohrali súboje o prvé miesto a tretie miesto turnaja. Domáci zvíťazili nad českým Prostějovom, no víťazstvo sa nerodilo ľahko. České družstvo začalo agresívne v obrane a trestalo každú chybu domácich. Naši chlapci sa pomaly rozbiehali a už do polčasovej prestávky naklonili misku váh na našu stranu. V druhom polčase sa žiadnemu z družstiev nepodarilo výraznejšie odpútať a tak sa rozhodovalo až v samotnom závere. V súboji o tretie miesto žilinčania odohrali výborne prvú štvrtinu, no súper s Karlsruhe sa vrátil do zápasu a bol nepríjemný až do konca stretnutia.

Výsledky turnaja:

BBC Banská Bystrica - BBA SSC Karlsruhe 92:36, BCM Orli Prostějov - MBK Victoria Žilina 85:66, BBA SSC Karlsruhe - BCM Orli Prostějov 46:108, BBC Banská Bystrica - MBK Victoria Žilina 73:52, BBC Banská Bystrica - BCM Orli Prostějov 77:73, MBK Victoria Žilina - BBA SSC Karlsruhe 76:68.

Konečné poradie:

1. BBC Banská Bystrica  3   3   0   242:164   6

2. BCM Orli Prostějov     3   2   1   266:189   5

3. MBK Victoria Žilina     3   1   2   194:226   4

4. BBA SSC Karlsruhe     3   0   3   153:276   3

Na záver by sme radi poďakovali všetkým družstvám za predvedené výkony, organizátorom za samotné zorganizovanie turnaja, rozhodcom ako aj všetkým fanúšikom, ktorí si našli cestu do športovej haly. Dôležitejšie ako samotné víťaztsvá, je podporovať mládež v športových aktivitách a ich neustáleho napredovania. Takýto zámer s mladými športovcami mal aj náš bývalý tréner Branislav Bažány. Turnaj síce skončil,  všetci veríme, že memoriál Branislava Bažányho si získa pravidelné miesto v našom kalendári.