Predstavujeme Krištofa Kašpera, hráča z družstva kadetov.

Dnes Vám predstavíme hráča z družstva kadetov, Krištofa Kašpera.  

Ako si sa dostal k basketbalu, kto ťa priviedol k tomuto športu ?

Ku basketbalu ma priviedol môj otec, keď sa ma asi ako 6-7 ročného spýtal, či by som chcel skúsiť tento šport. Rozhodol som sa, že to teda skúsim a som veľmi rád, že som sa rozhodol práve pre basketbal.

Od koľkých rokov sa venuješ basketbalu a kto bol tvoj prvý tréner ?

Basketbalu sa venujem od 7-ich rokov a môj prvý tréner bol Tibor Vasiľko, pod ktorého vedením sme sa stali vicemajstrami Slovenska v kategórii U11.

Čo ťa na basketbale najviac baví, čo by si odporučil ostatným nádejným záujemcom ?

Na basketbale sa mi najviac páči všestrannosť tohto športu, náš kolektív, ale aj zápasová atmosféra. K tomuto športu si musíte vybudovať vzťah, vedieť inteligentne premýšľať, ale hlavne tvrdo na sebe pracovať. Takže tento šport doporučujem všetkým, ktorých basketbal baví a chceli by sa mu venovať naplno.

Tvoj najväčší úspech spojený s basketbalom ?

Za môj najväčší úspech asi považujem účasť na európskej lige EYBL, na ktorej boli vybratí najlepší hráči z celého Slovenska. Hrali sme zápasy s veľmi kvalitnými súpermi z celej Európy ako napríklad Bayern Mníchov. V drese Handlovej ako hosťujúci hráč som sa stal členom ALL STARS tímu na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov kde sme skončili na 3. mieste. V drese Banskej Bystrice, ako som už vyššie spomínal, sme sa stali vicemajstrami Slovenska v kategórii U11. 

Na tréningoch máš radšej tréning zameraný na individuálne činnosti alebo tímovým kombináciam ?

Radšej mám tréning zameraný na tímové kombinácie pri ktorých rozvíjame herné činnosti, učíme sa nové útoky a budujeme si lepší kolektív.

Útok alebo obrana ? 

Oveľa viac ma baví útok, ale bez dobrej obrany by to nešlo. Každý útok je len odmena za kvalitnú obranu.

Ako zvládaš Covidové obdobie, trénuješ v domácich podmienkach ?

Toto obdobie nie je pre nikoho z nás ľahké,  ja osobne trénujem aj doma pravidelne, ale už sa neviem dočkať keď budeme môcť znovu trénovať v hale s loptou.

Koho by si doporučil  predstaviť zo svojho družstva a prečo ? 

Odporučil by som predstaviť Jakuba Hradského, Alberta Heinza a Lukasa Cabana. Všetci sú veľkou oporou pre tím a spolu si dobre rozumieme.

Tags: