Žiaci U 14 začali sezónu na turnaji v Topoľčanoch

Naši žiaci vycestovali v sobotu 30.9.2023 na turnaj do Topoľčian. Prvým súperom bolo domáce drusžtvo Topoľčian. Po úvodných minútach sme sa zbavili rešpektu a osmelili sme sa ohroziť súperov kôš. Vzhľadom na kvalitu a výškovú prevahu domáceho družstva sme odohrali prvú štvrtinu celkom slušne. V ďaľších štvrtinách sme pôsobili dezorientovane a nekoncentrovane. V tretej štvrtine sme na chvíľu dokázali v obrannej činnosti byť domácemu družstvu nepríjemní. V závere sme pôsobili až veľmi odovzdane. 

V druhom zápase sme proti žilinčanom nezačali vôbec dobre. Opäť sa opakovali chyby na obrannej polovici ihriska. Na útočnej polovici sme už dokázali niekoľkokrát prihrať, resp. zahrať rýchly protiútok. Zrážali nás, trestuhodne nepremené rýchle protiútoky a následný návrat do obrany. Lepším herným prejavom aj napriek spomínaným chybám bola tretia a hlavne štvrtá štvrtina, ktorú sme dokázali aj vyhrať. 

V budúcnosti nás čaká veľmi veľa práce. Keď sa chceme zlepšiť a posunúť na vyššiu úroveň v prvom rade musíme zlepšiť koncentrovanosť. 

Naša zostava v zápasoch : 

Jakub Zátroch, Šimon Bélik, Leo Valigura, Tadeáš Janšto, Martin Šedivec, Sebastián Sagan, Samuel Janek, Matej Oršula, Dávid Priatka, Boris Chlebana, Jakub Lichý a Marko Kohút. 

BK DOMOV TOPOĽČANY - ŠKP BBC Banská Bystrica  21:104 (12:24, 1:29, 5:30, 3:21) 

ŠKP BBC BANSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA  38:61 ( 6:17, 6:18, 11:16, 15:10)

Tags: