Máme za sebou súťažné zápasy na domácej palubovke

V sobotu 14.10.2023 sa v telocvični odohrali prvé domáce zápasy v sezóne 2023/2024. Predstavili sa družstvá starších mini, pre ktoré to boli prvé zápasy nielen v sezóne ale aj prvé zápasy v ich kariére. Ďaľším družstvom boli žiaci a kadeti. 

Starší mini U 12

Ako prví nastúpili starší mini, keď hostili družstvo BK ŠPD Rožňava. NIelen rodičia boli veľmi zvedaví na svoje deti, ale aj hráči samotní nevedeli čo čakať od ich prvých zápasov.Plné hľadsiko mohutne podporovalo domácich, prvý zápas síce nezvládli, ale v druhom zápase si to vynahradili. Dôležitejšie ako výsledky, bolo nadšenie, elán a túžba, čo vďačné publikum odmenilo zaslúženým potelskom. 

ŠKP BBC Banská Bystrica - BK ŠPD Rožňava 34:44 (24:19) 

ŠKP BBC Banská Bystrica - BK ŠPD Rožňava 43:38 (19:29)

Žiaci U 14

V ďalších zápasoch sa predstavilo družstvo žiakov, ktoré už odohralo prvé zápasy v Topoľčanoch. Dnešným súperom bolo Sloviakia IMC Považská Bystrica. Domáci nastúipili v zmenenej zostave ako to bolo pred dvomi týždňami. Mierne zlepšenie bolo vidieť , no čaká nás ešte veľmi veľa práce, aby sme mohli byť aspoň vyrovnaným súperom. Veríme, že prsítup k tréningom a vyhratosť sa postupom prejaví. 

ŠKP BBC Banská Bystrica - IMC Slovakia Považská Bystrica 25:73 (11:37)

ŠKP BBC Banská Bystrica - IMC Slovakia Považská Bystrica 30:61 (13:27)

Kadeti U 17 

Posledným družstvom, ktoré v sobotu podvečer odohralo prvý zápas sezóny, bolo aj družstvo kadetov. Kadeti hostili rovesníkov z Liptovského Mikuláša. Úvodné minúty boli nervózne z oboch strán. Ako prví sa zbavili nervozity hostia, domáci sa nevzdávali a postupne preberali iniciatívu na ihrisku, čo sa prejavilo aj na skóre. V druhom polčase už jasne dominovali, aj nepriek veľkému množstvu nepremenených striel, doviedli zápas do víťazného konca. 

ŠKP BBC Banská Bystrica - MBK Liptovský Mikuláš MS 75:49 (34:24)

 

Tags: