100 rokov basketbalu v Banskej Bystrici

logo
ŠKP BBC Banská Bystrica 2022/2023
družstvo minižiakov
družstvo mladších žiakov
družstvo starších žiakov
družstvo kadetov
družstvo juniorov

Od roku 1923 ubehlo presne 100 rokov basketbalu v Banskej Bystrici. Za ten čas sa pri basketbale vystriedalo veľké množstvo hráčov, trénerov či funkcionárov. Môžeme byť hrdí na svojich predchodcov, že v v našom meste Banská Bystrica sa vždy nájdu zanietenci tejto krásnej kolektívnej loptovej hry. 

Bez pochyby medzi najväčšie úspechy,patrí postup družstva mužov do najvyššej súťaže, ako aj učinkovanie vtedy federálnej či slovenskej špičky v basketbale. Banská Bystrica sa nezmazateľne zaradila na basketbalovú mapu. 

V súčasnej dobe sa v meste pod Urpínom venujú výchove mladých basketbalistov. Momentálne už družstvá ukončili sezónu 2022/2023. Posledným družstvom, ktorý nás v prebiehajúcej sezóne reprezentuje je družstvo starších žiakov, ktoré sa prebojovalo na majstrovstvá SR. Final 8 bude prebiehať v Bratislave v dňoch 19. - 21.5.2023, o počínaní nášho družstva Vás budeme priebežne informovať. Družtsvo starších žiakov sa tak zaradilo medzi starších predchodcov, ktorí boli úspešní na takomto významnom podujatí. 

Basketbal nie je len o získavaní medailí, bodov či košov. Pamätníci určite najradšej spomínajú na priateľstvá pod deravými košmi, zážitky ktoré im zostali v pamäti celý život alebo formovali každého mladého basketbalistu. A presne to je dôležité, aby basketbal pokračoval v našom meste. 

Smutnejšie je, že basketbal v Banskej Bystrici za 100 ročnú históriu nemá adekvátny domovský stánok. Ostáva len veriť, že spoločnosť na čele s jej predstaviteľmi zmení svoj postoj k športu ako takému. 

V klube sme pre našich členov pripravili malé prekvapenie. Vo fotogalérii prinášame naše družstvá v tejto sezóne, ako aj všetkých členov v tričkách pripominajúc toto milé výročie. 

Záverom by som rád v mene celého klubu poďakoval všetkým "basketbalistom" , ktorí svojou každodennou zanietenosťou pomohli, aby basketbal v Banskej Bystrici mohol osláviť krásne jubileum. 

 

Tags: