Starší žiaci zahájili súťažnú sezónu.

ŠKP BBC Banská Bystrica : BKM Iskra Svit 51:72 (18:41)
štvrtiny: 11:23, 7:18, 5:18, 28:13, TH: 23/11 - 18/11, trojky: 2 - 1, fauly: 16 - 24
Body za domácich:Heinz 20, Kašper 16, Caban 6, Hradský 4, Boleček 4, Baláž 1, Števík 0, Chromiak 0, Šávolt 0.
Body za hostí:Horák 15, Matulík 13, Čmil 12, Zimerman 9, Blaško 8, Šimčák 8, Matušek 7, Farkaš 0, Dutko 0, Kašela 0, Kuzmík 0.
Rozhodovali:Peter Bullo, Karolína Krnáčová
Komentár trénera domácich:Úvodný žreb nám priniesol jedného s favoritov na medailu. Družstvo Svitu je zložené z jedného ročníka chlapcov, čo bolo vidieť hlavne po fyzickej stránke. Naši chlapci bojovali, úseky hry sa striedali s pekne organizovanou hrou a niekedy s nedisciplinovanosťou na ihrisku. Bodový rozdiel je pre nás prijateľný, chlapci však bojovali do úplného konca zápasu. Niektoré fázy zápasu sme nezvládli, na tých potrebujeme popracovať , aby sme boli odolnejší a trpezlivejší. Je to náš prvý zápas, sezóna je dlhá.
Komentár trénera hostí:S víťazstvom som spokojný, v druhom polčase sme nepremenili veľké množstvo ľahkých striel, čo nás môže mrzieť. Domáci bojovali, výsledok je podľa mňa spravodlivý pre obidve družstvá. Potrebujeme sa pripraviť na ďalší zápas.